Nameless


We're here now: http://www.namelessguild.cba.pl
It is currently Tuesday, 22 Oct 2019, 00:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Forum rules


Tutaj zamieszczone sa tylko najwazniejsze informacje o gildii i serwerze. Nie mozna pisać tu postów, ani zakladac nowych tematow.Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Regulamin Gildii/ Guild Rules
PostPosted: Tuesday, 29 Mar 2011, 07:00 
Offline
Guild Master
Guild Master
User avatar
Send private message  Profile

Joined: Sunday, 27 Mar 2011, 22:37
Posts: 235
Status gildii i zasady ogólne

1. Nameless to gildia o silnym uwarunkowaniu na PvE, dążąca do jak najbardziej efektywnej gry tego typu i czerpania z niej maksymalnych korzyści. Aplikując, upewnij sie ze ten typ gry jest przez Ciebie najbardziej pożądany.

2. Organizacja funkcjonowania gildii w duzej mierze opiera sie na poszczególnych rangach:
Pan Zniszczenia - Guild Master - osoba która prowadzi gildie. Jej decyzje zazwyczaj nie podlegają dyskusjom. Ma na celu wyznaczanie uwarunkowań ogólnych, celowości działania, nadzór nad organizacją i reprezentowanie gildii.
Złe Mięso - V-ce GM - prawa ręka guild mastera, ktora zazwyczaj zakładała lub rozwijała przez najdłuzszy czas z nim gildię. Bierze na siebie część obowiązków guild mastera lub sam nim zostaje podczas jego dłuższej nieobecności.
Plugawy Rzeźnik - Officer - zajmuje sie organizacja i nadzorem nad codziennym życiem gildii. Musi posiadac nie tylko duże umiejętności gaming'owe, ale również odznaczać sie pewną dozą charyzmy, szacunku, wśród innych, kultury, reprezentatywności, i dużą odpornościa na presję.
Oprawca - Elite Raider - elitarny gracz gildii, ktory przez dlugi okres wspólnej gry zasłużył sobie na szacunek. Oprocz umiejętności gaming'owych odznacza sie znakomitą znajomościa gildii i czesto pomaga w tych sprawach nowszym członkom. Gracz jednak wobec, ktorego wymagania sa największe.
Mroczna Bestia - Core Raider - przecietny gracz w gildii, ktory został doceniony dzieki progressowi swoich umiejętnosci i zaangażowania.
Sługa - New Raider - osoba, ktora zdała pomyślnie okres testowy (triala) i powinna starac sie o powiekszenie swoich umiejętności
Trial - Trial Period - osoba przyjęta do gildii po pozytywnym rozpatrzeniu jej podania w celu konkretniejszego sprawdzenia jej umiejętności w grupie raidującej. Okres ten zależy ogólnej prezencji gracza, jednak jest nie dłuższy niż 3 tygodnie.
Odmieniec - Alt - ranga altów poszczególnych graczy. Nie dotyczny altów trialów, którzy nie mogą mieć altów dopóki nie zdadzą okresu testowego.
Karny Kutas - Penalty - legendarna ranga karna. Osoba otrzymująca karna rangę powinna zastanowić się nad swoim zachowaniem i zadośćuczynieniem za wyrządzane szkody. Trwa od 1 godziny do 3 dni, zależnie od przewinienia. Skutkuje odebraniem niektórych przywilejów gildyjnych. Dalsze przewinienia skutkują zazwyczaj wyrzuceniem z gildii.
Emeryt - Retired - ranga dla osob czasowo lub stale nieaktywnych na raidach, ktorzy jednak nie chca byc usunięci z gildii z racji na jakość, która kiedyś do niej wnosili

3. Eventy typu PvP sa dozwolone w czasie wolnym od raidów. Dotyczy to równiez wszelkich czynności nie związanych z organizacją raidu w danym dniu. Absolutnie nie tolerujemy innych zajęć kiedy jesteśmy potrzebni na raidzie.

4. Każdy członek gildii musi posiadać specjalizacje główna - Main Spec i zapasową - Off Spec w celach raidowych. Mile widziane jest posiadanie dobrze rozwinietych profesji, ktore pomagają w funkcjonowaniu i pomocy w gildii.

5. Guild Vault (Guild Bank) jest zbiorem dóbr dla każdego członka gildii. Dostępność do niego zależy od rang, speców, profesji i jest w duzym stopniu uzależniona od decyzji officerów. Pomoc jest oferowana oczywiście za darmo. Każda profesja w gildii dba o zasobność guild banku we własnym zakresie. Gdyby brak zasobów danej profesji byłby uciążliwy i częsty do odpowiedzialności mogą zostać pociągnieci wszyscy posiadający ją gracze na swoim Mainie.

6. Handel jest pojęciem abstrakcyjnym w gildii. Pomagamy innym za darmo lub za matsy, jesli są w stanie je zdobyc.

7. Jesteśmy graczami dojrzałymi mającymi wiele kampanii za sobą dlatego oczekujemy względnej kultury i dyscypliny behawioralnej i językowej, przede wszystkim jeśli nie przyjmuje ona formy jawnego chamstwa. Nie każemy być wypranymi z uczuć i emocji, jednak zawsze najpierw pomyśmy jakie szersze oddziaływanie może mieć nasza wypowiedź czy zachowanie zanim je popełnimy. Dotyczy to rowniez zewnętrznego reprezentowania gildii.

8. Istotną rolą wewnątrz gildii jest tak zwany 'social', ktory kształtuje atmosfere na dłuższy lub którszy okres. Pamietajmy, ze 'When you interact with another player, little kindness goes a long way!'.

9. Kazdy czlonek gildii ma prawo do 14-dniowej nie zgloszonej nieobecnosci, nie pojawiającej sie notorycznie (nie dotyczy Emeryta). Po tym okresie po nieudanej lub niemozliwej probie komunikacji zostaje usuniety z gildii. Dłuższe nieobecnosci nalezy zglaszac na forum lub officerowi, ktory powinien zmienic odpowiednio guild note.

10. W gildii obowiązują języki polski i angielski. Angielski, ponieważ jest on najbardziej uniwersalnym językim świata do porozumiewania się, natomiast polski tylko dlatego, ze ogromnie przeważająca częśc graczy pochodzi z Polski. Nie zabraniamy jednak absolutnie porozumiewania sie nawet w mandaryńskim i swahili, jeśli tylko bedzie to próba dogadania się. Nie generalizujemy języka, zostawiamy to poszczególnym graczom, jednak wszelkie sprawy organizacyjne i raidowe są w podawane po angielsku.

11. Zabronione jest stosowanie wszelkich hacków, programow zewnetrznych, takze świadomego wykorzystywania bugów dla własnej korzyści, wintrade oraz wszelkich innych spraw zabronionych przez regulamin serwera na ktorym gramy. Skutkuje to natychmiastowym wyrzuceniem z gildii z brakiem możliwosci późniejszego powrotu.

Raidy:

1. Raid to zorganizowane, gildyjne przedsięwzięcie, mające przed soba jasny progresywny priorytet wyznaczony przez Raid Leadera i osoby mu asystujące (Assistant). Ma działać on najbardziej efektywnie i sprawnie jak to możliwe i jest średnia tych cech wśród jego członków. Zabronione jest wywieranie presji ma Raid Leaderze od początku raidu aż do jego zakonczenia. Raid jest kierowany dobrem ogólnym wszystkich uczestników, z zejściem na dalszy plan ich chęci osobistych.

2. Każdy członek raidu jest zobowiązany do maksymalnego przygotowania się do niego zaczynając od znajomości contentu obejmującego raid, poprzez znajomość swojej klasy, specu i roli jaką ma spełniać, dobiór odpowiedniego ekwipunku i itemów, koncząc na korzystaniu ze swych umiejętności by pomóc innym (buffy, profesje).

3. Raid zaczyna sie i konczy w godzinnach jasno wystawionych przez Raid Leadera, czesto jednak w konsultacji i innymi. Zapisany powinien byc z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem w Group Calendar i zbierany maksymalnie do 15 min po umowionej godzinie. Ten czas przeznaczamy jest dla ewentualnych spóźnionych, a dla innych na przemieszczenie sie pod instancje, wejście na kanał Team Speak i koncowe przygotowania. Wraz jednak ze spoznieniem maleje szansa dostania sie na raid.

4. Osoby nie mieszczące sie w 25-osobowym raidzie, mają prawo do domagania sie do przyjecia do grupy oczekującej (Queue Group), ktora w zamian za gotowość do zastąpienia innego gracza w każdej chwili gdy zainstnieje taka potrzeba otrzymuja czesciowe wynagrodzenie. Gotowość grupy oczekującej jest jednak systematycznie sprawdzana przed kazdym pullem i nie odpowiadanie na Ready Check skutkuje wyrzuceniem z niej.

5. Loot na raidzie przydziela Loot Master, mający do tego uprawnienia i wiedze jak to robic. Ma on niemal calkowite absolutorium na rzetelne i efektywne rozdawanie lootu. Zasady działania systemu EPGP (patrz -> EPGP) ogranicza jedynie umowna zasada Loot Council, ktora pozwala osobom o randze officera wzwyż zmienic decyzje co do przyznania itemu. Stosowana jest rzadko, jednak najcześciej w przypadkach kiedy jest bardzo mała różnica w PR, lub dysonans rang pomiędzy trialem a zasłużonym graczem gildii.

6. Zabrania sie zbednego spamu na kanale raidowym. Dotyczy to również pretensjonalnie dlugiego linkowania combat meterów. Jeśli chcecie sprawdzic efekty działan wasze i innych sami zainwestujcie w Recount lub Skade. Nikt po 10 sekundach nie bedzie pamietal waszego crita z Auto Attacku za 12k a irytacja na pewno pozostanie.

7. Dołączanie do PUG'ów (Pick Up Group) na raidy 25-man jest zabronione dla Mainów. Można pugowac tylko 2 dni przed resetem ID.

Addony:

1. Organizujemy raidy przez addon Group Calendar v.4.6.1. Raid jest organizowany z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem, powinien wyświetlic sie rodzaj raidu wraz z godzina jeśli dobrze skonfigurujemy addon. W pierwszej kolejnosci brane sa osoby mające status Attending, jednak oczywiscie z zachowaniem balansu miedzy wieloma klasami i czynnikami, zależnie od raidu. Kolejne osoby sa dobierane z listy Standby, a nastepnie Maybe. W kazdej chwili mozna zmienic swoj status. Osoby w Queue Group moga byc przyjmowane zależnie od miejsca na liście jednak zazwyczaj główną rolę odgrywa prawidłowe zapełnienie luki, a nie wepchniecie kogoś na siłę.

2. Kazdy jest zobowiązany do posiadania addonów EPGP 5.5.19 i EPGP Lootmaster 0.0.59. Bez nich niemożliwe jest otrzymanie lootu na raidzie. Więcej o zasadach działania EPGP w gildii tutaj -> EPGP

3. Na raidach porozumiewamy sie przez addon Team Speak 3. Silnie rekomendujemy jego korzystanie przez graczy nowych i niedoświadczonych w raidowaniu z gildia, aby mieli lepszy start. Polecane, acz nieobowiązkowe jest posiadanie rowniez mikrofonu. Korzystanie z Team Speaka podczas raidu powinno byc dla gildiowicza rutyna, zalezy jednak od rangi raidu. Jednak gdy Raid Leader jasno zakomunikuje o tym, ze wasza obecnosc jest pożądana, wejscie na TS jest OBOWIĄZKOWE!!! Adres jest podany w Guild Info.

4. Rekomendujemy korzystanie z addonow typu Deadly Boss Mods lub Big Wigs, takze addonow modyfikujących UI na maksymalna pomoc i przydatnosc w PvE.

Rekrutacja:

1. Kazdy potencjalny rekrut powinien: przeczytac regulamin i forum gildii, zasady dzialania EPGP, ściągnąc odpowiednie addony dla gildii, sprawdzic przydatnosc swojej klasy w gildii w recruitment status, złożyc podanie aplikacyjne o podanym wzorze i postepowac zgodnie z dalszymi wskazówkami.

2. Recruitment Status to wykaz przydatnosci klas i speców w gildii na chwilę obecną. Gracze o wyzszym priorytecie maja wieksze szanse na dostanie sie do gildii

3. Gracze ktorych podania zostana pozytywnie rozpatrzone maja maksymalnie 3 tygodnie podczas okresu probnego (triala), aby zaprezentowac w pelni swoje umiejetnosci i zachowanie na raidzie, oraz co najwazniejsze - zaangazowanie i to, ze ich umiejętności sie podnoszą. Jest to bardzo dlugi okres w realiach naszej gildii i nie ma mozliwosci jego odwolania lub przedluzenia.

4. Podania sa wazne maksymalnie przez tydzien, po ktorym sa automatycznie odrzucane.

_________________
There's a shadow just behind me,
shrouding every step I take,
making every promise empty,
pointing every finger at me.


Top
 

 Post subject: Re: Regulamin Gildii/ Guild Rules
PostPosted: Friday, 1 Jun 2012, 15:06 
Offline
Plugawy Rzeżnik
Plugawy Rzeżnik
User avatar
Send private message  Profile

Joined: Sunday, 27 Mar 2011, 07:08
Posts: 295
Guild Status and General Principles

1. Nameless is a guild with a strong conditioning for PvE, striving for the most efficient game of this type, and reap the maximum benefit from it. When applying, make sure that this type of game is most desired by you.

2. The functioning organization in guild is based largely on the individual ranks:
Pan Zniszczenia (Lord of Destruction) - Guild Master - Person who leads guilds. Its decisions are ultimate and they are usually not a topic of discussion. He is determining general conditions, advisability of operation, oversee the organization and he is main representant of the guild.
Złe Mięso (Bad meat) - Vice GM - Right hand of Guild Master, who is usually assumed for the longest time or developed the guild. Assume some responsibilities of Guild Master or is it the same during his long absence.
Plugawy Rzeźnik (Filthy/Obscene butcher) - Officer - Deals with the organization and supervision of the daily life of the guild. Must have not only great gaming skills , but also characterized by a certain degree of charisma, respect, among others, culture, representativeness, and high resistance to pressure.
Oprawca (The torturer/executioner) - Elite Raider - An elite player in the guild, which for a long period of playing together has earned the respect. In addition to gaming skills prides itself on excellent knowledge of the guild and often helps in these matters newer members. The player, however, against, whose requirements are the highest.
Mroczna Bestia (Dark beast) - Core Raider - The average player in the guild, which was appreciated by their skills, progress and commitment.
Sługa (The servant) - New Raider - A person who has successfully passed the trial period and should strive for uprgrade their skills
Trial - Trial Period - A person admitted to the guild after a positive examination of the application in order to more concrete test their skills in the raiding group. This period depends on the overall appearance the player, but it is not longer than 3 weeks.
Odmieniec - Alt - Alt rank. Trials can't have alts in the guild until they pass the test period.
Karny Kutas (Penalty Dick) - Penalty - Legendary criminal rank. The person receiving this rank penalty should reflect on their behavior and make amends for the harm inflicted. Lasts from 1 hour to 3 days, depending on the offense. This results in lost of some guild privileges. Further offenses usually result in dismissal from the guild.
Emeryt (Retired) - Retired - Rank the person temporarily or permanently inactive for raids, but who do not want to be removed from the guild because of the quality that it had brought in

3. Type of PvP events are allowed except of raid time. This also applies to any activity not related to the organization of the raid on a given day. Other activities when you are needed on the raid will not be tolerated.

4. Each member of the guild must have two specializations: Main Spec and Off Spec for raiding. You are welcome to have a well-developed profession, which helps in the operation and support of the guild.

5. Guild Vault (Guild Bank) is a collection of goods for every member of the guild. Availability to it depends on rank, speces, professions and is to a large extends to Officers decisions. Help is offered for free of course. Every profession in the guild cares about guild bank wealth on their own. If the lack of resources of the profession is harmful for guild organization the players whose have it might be punished.

6. Trade is an abstract concept in the guild. Help others for free or for mats, if they can afford it.

7. We are mature players behind the lots of campaigns so we expect the relative cultural, linguistic discipline and behavior. Every word is allowed if it doesn't take form of overt rudeness or harmfully impact to someone else. Do not we tell to be laundered with feelings and emotions, but always think first about impact we can commit. This includes also external representation of the guild.

8. Important role within the guild is the so-called 'social', which shapes the atmosphere for a longer or shorter period. Remember that 'When you interact with another player little kindness goes a long way!'.

9. Each guild member is allowed to not reported 14-day absence, not appearing repeatedly (except Retired rank). After this period, after an unsuccessful or impossible try to communicate its removed from the guild. Longer absences should be reporeted in forum or to Officer, which should change accordingly guild note.

10. The guild force in Polish and English languages. English, because it is the most versatile language the world to communicate, and Polish only because overwhelming part players come from Poland. Absolutely we don't disallow even to communicate in Mandarin or Swahili, as long as it will be attempt to comunicate. We do not generalize the language, leave it to individual players, but all the organizational issues and raids are given in English.

11. It is forbidden to use any hacks, external programs, also use bugs for their own benefit, wintrade and any other abuses prohibited by the rules of the server on which we play. This results in immediate rejection from the guild without possibility to come back.

Raids:

1. Raid is organized guild project, having a clear progressive priority assigned by Raid Leader and the people assisting him (Assistants). It has to work most effectively and efficiently as possible, and it is average of these features among its members. It is forbidden to put pressure on Raid Leader from the beginning of the raid to the end. Raid is directed by general good of all members or guild goals , with a descent into the background players personal desires.

2. Each raid member requires maximum preparation to the raid for the beginning of the knowledge of raid tactics, your class, spec and the role need to carry out, select the appropriate equipment and items, ending with the use of his skills to help others (buffs, professions) .

3. Raid starts and ends in times clearly issued by the Raid Leader, however, often in consultation with others. Should be stored at least 24 hours in advance of the Group Calendar and collected up to 15 minutes after the appointed hour. This is devote time for any late, and for others to allocate near instance, enter the Team Speak channel and for final preparations. With the delay greatly decreases the chance to get invite to raid.

4. People who are not located in the 25-man raid, have the right to request for admission to the waiting group (Queue Group), which, in exchange for his willingness to replace another player at any time when necessary receive partial compensation. Queue group, however, is systematically checked before each pull and not responding to the Ready Check result in uninvite from it.

5. Loot Master is the member of the raid which assigns raid loot, with the permission and knowledge of how to do this. It almost entire discharge for reliable and efficient distribution of loot. The basic principle of EPGP (see -> EPGP) is limited only by the conventional Loot Council rule, which allows individuals to the rank of officer and above to change decisions about the granting of an item. It is used rarely, but most frequently in cases where there is very little difference in PR, or dissonance between the new trials and constant players in the guild.

6. Spam on channel raid is unnessecery. This also applies to linking logs from combat meters. If you want to check the effects of your and others actions invest in Recount or Skada. After 10 seconds no one will not remember your proud Auto Attack crit for 12k but irritation certainly remains.

7. Join PUG (Pick Up Group) on 25-man raids with main characters is forbidden. You can PUG only 2 days before ID reset.

Addons:

1. We organize raids by the Group Calendar v. 4.6.1. Raid is organized with at least 24 hours in advance, should display the type of raid with the hours if I it's configured well. In the first place are the people who have Attending status, but of course while maintaining balance between the number of classes and factors, depending of the raid. More people are selected from a list of Standby, and then Maybe. At any time you can change your status. People in Queue Group may be accepted depending on where in the list but usually plays a major role properly fill the gap, rather than just pushing someone in without constructive reason.

2. Everyone is required to have EPGP v. 5.5.19 and EPGP Lootmaster v. 0.5.9 addons. Without them it is impossible to obtain loot the raid. More on the rules of the guild EPGP here -> EPGP

3. We are using TeamSpeak 3 addon to communicate in the raids. Strongly recommend its use by new and inexperienced players in raiding with our guild to have a better start. Good though but only optional is also have a microphone. Using Team Speak for the raiding should be routine for guild member. When the Raid Leader communicate clearly about the fact that your presence is desired, the TS input is MANDATORY! The address is given in the Guild Information tab.

4. We recommend usage of addons like Deadly Boss Mods or Big Wigs, also modifying UI addons for maximum support and usefulness in PvE.

Recruitment:


1. Each potential recruit should be: read the forum rules and guild EPGP principles of operation, download the appropriate addons for guild, check the suitability of its class in the guild recruitment status, apply by the given formula and follow the further instructions.

2. Recruitment Status is a list of the suitability of classes and specs in the guild at the moment. Players with higher priority are more likely to get to the guild

3. Players whose applications will be considered positively, have up to three weeks during the trial period (Trial) in order to present fully their skills and behavior on the raid, and most importantly - commitment and progressivness with skills. It is a very long period in the realities of our guild, and there is no possibility of its cancellation or renewal.

4. Applications are valid for up to one week, after which they are automatically rejected.

_________________
Duettaean aef cirran Cáerme Gláeddyv. Yn a esseath.


Top
 

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits  

This site is hosted by Free-Forums.org - get a forum for free. Get coupon codes.
MultiForums powered by echoPHP phpBB MultiForums